Багатоетапні змагання з авторалі

 • Змагання з ралі на серійних автомобілях
 • Можливий час проведення — з січня по грудень
 • Місце — Київ та обласні центри
 • Перший та заключний етапи проводяться в Києві на Хрещатику

Ралі — це дорога. Будь-яка дорога у будь-яку пору року — розпечений гірський асфальт та блискуча гладінь замерзлого озера. Запилюжений путівець, вуличка маленького містечка або головний Майдан столиці — все це день тому було звичайними дорогами, а сьогодні, в день проведення ралі, стане трасою швидкісної ділянки.

Ралі — це автомобіль. Бойова машина. Бічна гілка еволюції невеликих автомобілів масового виробництва, як правило, недорогих. Ралійну машину не випускають, її будують як корабель.

Для цього потрібно бути трохи скаженим… Багатьом здається дивним, як це можна — промайнути на своєму приватному автомобілі звилистими лісними дорогами, рискуючи пом’яти або зовсім «залишити» його біля якого-небудь дерева, що недоречно встало на шляху…

Але ось вже котрий рік стартує Клубне ралі і вже не менше п’яти десятків учасників (більше, ніж на деяких професійних ралі) тижнями готуються, відшукуючи спортивні амортизатори, чаклуючи, яку б гуму підібрати, а іноді — готуються внутрішньо, рахуючи, що машина й так їх не підведе. І кожного року до тих, хто спробував цю непросту трасу, додаються все нові та нові добровольці. Це повторюється знову і знову, і ім’я цієї гонки — Клубне або Аматорське Ралі.

Приймати участь у ньому можуть всі бажаючі незалежно від марки автомобіля та стажу кермування. Необхідних умов всього три:

 • команда складається з пілота та штурмана,
 • вони обидва мають гоночну ліцензію ФАУ,
 • автомобіль справний і з ним все гаразд.

Стан автомобіля контролюють не тільки за наявністю техогляду ДАІ — у Клуба є свої технічні експерти, які оглядають автомобілі перед стартом.

Клубне ралі складається з декількох дисциплін, що увіходять до програми кожного етапу:

 • Слалом — проїзд на майданчику за зазначеною конусами фігурою за мінімальний час.
 • Проїзд за легендою — рух за спеціальною книгою-картою, яка, на відміну від професійного ралі, є таємною та видається екіпажу перед початком гонки. Задача учасників — швидко зорієнтуватись у підчас незнайомому мусті та проїхати маршрут з обов’язковим дотриманням ПДР, вложившись у зазначений час.
 • Рівномірність руху — додаткове випробування в рамках проїзду за легендою. На одному з пунктів контролю екіпажам задають деяку середню швидкість, з якою вони повинні проїхати ділянку. При цьому ні пілот, ні штурман не знають, де кінець ділянки.
 • Швидкісне маневрування — так в аматорських ралі називають змагання на швидкість проходження заданої ділянки. Як правило, такі ділянки обираються не з легких — вузькі закручені дороги або навіть ґрунтовки в чистому полі.

Клубне ралі — на те воно й клубне, щоб головним у ньому було не суперництво, а вільна дружня атмосфера. Без призових місць залишається мало хто: проводиться як загальний залік, так і заліки з кожного з етапів і в кожному класі автомобілів. Окремий залік є і для жіночих екіпажем, яких, доречи, не мало.