У 2016 році відбулася грандіозна Мотоекспедиція навколо Європи «У пошуках українського сліду» — подорож довжиною 32 000 км. Президент Київського міського автомотоклубу Сергій Малик разом із командою проїхав 29 країн. Вони 90 днів шукали маловідомих українців, які зробили вагомий внесок та мали відношення до формування сьогоденної Європи.

Рушаючи у подорож, мандрівники взяли з собою п’ять каменів із географічного центру Європи — села Ділове у Рахівському районі Закарпатської області — з написами українською, норвезькою, португальською, іспанською, французькою, італійською та англійською мовами, освячені святими отцями у далекий шлях.

Перший камінь було встановлено у найпівнічнішій точці Європи — мисі Нордкап. Другий наші мандрівники залишили у Франції на півостріві Бретань, третій — у найзахіднішій точці Португалії, Європи та в цілому Євразійського континенту, що видається в Атлантичний океан — на мисі Рока. Четвертий камінь знайшов своє місце в історичній місцевості Іспанії у місті Таріфа, а п’ятий учасники Мотоекспедиції залишили у Портопало-ді-Капо-Пассеро в провінції Сіракуза (Італія), який є найпівденнішим населеним пунктом Сицилії.

З кожної крайньої точки Європи назад до України повернулася частинка того краю — такий самий камінь, з яких буде складено пам’ятний знак.

Повернулися до України і малюнки дітей АТО, які проїхали всі країни Мотоекспедиції, отримавши відмітки Ватикану, Константинопольського та Чорногірського Патріархатів, а також Санти. Наразі ці малюнки, а їх 138, готуються до виставки, яка запланована на день відкриття пам’ятного знаку.

Перший камінь — Nordkapp, Норвегія

Другий камінь — Bretagne, Франція

Третій камінь — Cabo da Roca, Португалія

Четвертий камінь — Tarifa, Іспанія

П’ятий камінь — Portopalo di Capo Passero, Італія